Poznejte nadpozemské umění, kulturu a víru Shaolinu

Po sedmi letech se vrací skupina 15 mnichů přímo z kláštera Shaolin v rámci 30. jubilejního světového turné do České republiky.

Neuvěřitelná podívaná, kterou obdivovala britská panovnice či americký prezident, spojuje artistické výkony i bojové dovednosti s buddhistickým učením.

Jde o fascinující dvě hodiny, které poukazují na lidskou odolnost a podstatu ovládání sebe sama, poskytují Vám přehled o rozvíjení nejvýznamnějších kultur v Číně.

Alternativy „SHAOLIN“ dokonale přiblíží příběhy o tom, jak se děti staly mnichy, vzájemné působení a debata mezi učiteli a žáky objasňuje divákům jejich život a historii.

Program oslovuje všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé, a zároveň potvrzuje, že mysl je schopná ovládat lidské tělo.

Dominantní cvičení byla nastudována v Číně a přímo před Vašima očima je nyní předvedou staří učitelé, studenti „SHAOLIN“, kteří žijí podle přísných pravidel Budhismu. Show je doprovázená originální chrámovou hudbou.

Vystoupení „SHAOLIN“ se již uskutečnila na čtyřech kontinentech, před více než 3.000.000 diváky. Shaolinští mniši byli pozváni k účinkování do všech hlavních TV zábavních pořadů světa, jako např. Thomas Gottschalk show, Jay Leno či David Letterman show USA.

Domovský klášter mnichů se nachází v provincii Henan - asi 700 km na jihozápad od hlavního města Číny. Klášter byl založen indickým mnichem Tamo, který přetlumočil budhistické učení do čínštiny a rozvinul novou nauku. V porovnaní s klasickým učením jde o jeden ze směrů Zen Budhismu, který soustřeďuje harmonii těla a ducha.

Mniši vyvinuli meditace a školení s cvičením, které jim poskytovalo neuvěřitelnou fyzickou zručnost. Tyto metody výcviku byly, jsou a navždy budou zdrojem všech bojových umění známých na západě, jako např. Kung Fu.

Show shaolinských mnichů patří svou jedinečností mezi záhady současného světa a patří k tomu nejlepšímu, co Čína vyváží do zahraničí. V této velké zemi patří výuka bojových umění k prestižním zaměstnáním i studiím a Shaolin je mezi kláštery absolutní špičkou. Při představení uvidíte jak osmileté benjamínky, tak dospělé muže či starce, kteří nehrají bezbolestné divadlo, ale nastavují svá těla úderům protivníků, hrotům kopí, ocelovým ostřím či dřevěným tyčím.

Zároveň budou mít diváci jedinečnou příležitost zažít a poznat kouzlo cvičení Tai Chi pro ovládnutí svého těla i mysli, kdy shaolinský mistr povede jednoduchou a nezapomenutelnou lekci přímo z podia s celým hledištěm haly.

Jedinečná show, která vyprodává stadiony po celém světě, míří v červnu opět do Brna, Prahy a poprvé v historii turné také do Českých Budějovic.
Předprodej vstupenek

                    
    


©2024 LaROS promotion s.r.o., IČ:0564730
Kaprova 14,110 00 Praha
Sp.zn.: C 268260 vedená u Městského soudu v Praze